Loading...

Arama motorlarına kayıt neden önemli?
Çünkü internet büyük bir bilgi ve birikim denizidir. Ama bu bilgiler tam olarak tasnif edilmemiştir sınıflandırılmamıştır. İşte arama motorları tam burada imdada yetişmektedir.

Hertürlü web sayfası belli bir sıra ya da öncelikle arama motoru robotları tarafından endekslenmektedir. Takip eden birkaç hafta içinde ise güncellenen veritabanı yayınlanmaktadır. Bu tasnif ve bunun sonucunda bir kelime arandığında ise aranan kelime ile ilgili web sayfaları sıralanmaktadır.

Eğer ihracat taleplerine ya da her türlü dış ticaret taleplerine yönelik bir işiniz varsa bu durum sizin için herkesten daha çok önemlidir. Arama motorları gözetilerek hazırlanmış bir web sitesi size tahmin edemiyeceğiniz bir dış talep bombardımanı başlatabilir. Web sitenize çeşitli arama motoru sonuçlarına göre her gün 20-30-40 yeni ziyaretçi gelip sizden çeşitli taleplerde bulunabilir.

Ama bunun gerçekleşmesi için ne yaptığını bilen yaratıcı fikirleri olan bir arama motoru uzmanına ihtiyacınız vardır. Uluslararası pazarlama başarınızı ya elinize çantanızı alıp ülke ülke fuarları ve firmaları dolaşarak gerçekleştirebilirsiniz ya da ne yaptığını bilen, pazarlama tekniklerini stratejilerini ve e-ticaret i çok iyi bilen bir web tasarım firmasına web sitenizi emanet ederek.